Centrum Zdrowia Dziecka
>> >> 04.06.2011 - Motocykliści dzieciom już po raz piąty
Szukaj:
 

04.06.2011 - Motocykliści dzieciom już po raz piąty


„Wieziemy uśmiech na dwóch kołach”  –  to oficjalne hasło organizatorów festynu dedykowanego pacjentom IPCZD z okazji Dnia Dziecka. Już po raz piąty motocykliści z VFR Owners Club Poland przygotowali wiele atrakcji:

• Jazdy z dziećmi na motocyklach, pojazdach specjalnych, w tym również na motocyklach z koszami
• Zabawy na symulatorach motocykli
• Pokazy grupy paramilitarnej ASG
• Pokazy kaskaderskie w wykonaniu pary  motocyklistów
• Rysowanie karykatur przez grafika-portrecistę
• Malowanie twarzy dzieciom

Impreza miała charakter integracyjny i rodzinny, była otwarta dla wszystkich chętnych. Poza pacjentami szpitala, na piknik przybyło wielu uczestników z zewnątrz. Dzieciaki mogły spróbować swoich sił na strzelnicy,  na torze wyścigowym w symulatorze jazdy,  obejrzeć z bliska wóz strażacki, czy zasiąść za kierownicą radiowozu lub motocykla policyjnego. Miłośnicy bajek i fantastycznych opowieści mogli wyrazić swoją wrażliwość w projekcie malarskim polegającym na malowaniu dwóch motocykli organizatorów.

Dla dzieci i gości przygotowane były także: napoje i catering, konkursy, nagrody, paczki i wiele innych atrakcji. Dobry klimat i atmosferę pikniku tworzyły również wesołe zwierzątka przechadzające się po terenie i rozdające  dzieciom maskotki, słodycze, owoce oraz napoje. Organizatorzy zadbali także o dokumentację z wydarzenia, a zdjęcia z pikniku były wywołane na miejscu i rozdane uczestnikom na pamiątkę.   Po imprezie plenerowej organizatorzy odwiedzili wszystkich pacjentów w szpitalu i rozdali im upominki. Na piknik przybył także główny  sponsor imprezy -  Pan Katsushi Inoue - President  HONDA POLAND Sp. Z o.o.

Składamy serdeczne podziękowania dla  wszystkich sponsorów i  organizatorów,  którzy po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie i wrażliwe serca. Dziękuję wszystkim pracownikom IPCZD oraz pedagogom Zespołu Szkół Specjalnych im. E. Szelburg - Zarębiny, którzy czynnie uczestniczyli w organizacji  imprezy na terenie przyszpitalnym i dbali o bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów w trakcie festynu.

foto. Maryla Serafinowicz