Centrum Zdrowia Dziecka
>> Aktualności
Szukaj:
 
Aktualności
Nowa strona internetowa Centrum Zdrowia Dziecka
Nowa strona internetowa Centrum Zdrowia Dziecka
Zapraszamy Państwa na nową stronę internetową Instytutu dostępną pod adresem www.czd.pl.
Granty Inicjatywy Bloomberga
Granty Inicjatywy Bloomberga
Program Grantów Inicjatywy Bloomberga ufundowany został przez Michaela R. Bloomberga i jest oparty na zasadach konkursowych mający na celu wspieranie inicjatyw wzmacniających kontrolę spożycia wyrobów tytoniowych. Program realizowany jest przy współpracy International Union Against Tuberculosis and Lung Disease oraz Campaign for Tobacco-Free Kids. W konkursach grantowych rozpartywane są projekty oparte na ścisłych dowodach naukowych. Obecnie trwa 10 runda Programu. Pomysły projektów należy składać do dnia 12.08.2011.
VII Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin Dzieci z Zespołem Ataksja-Teleangiektazja
W dniach 4 – 5 czerwca 2011 roku odbyło się już „VII OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE RODZIN DZIECI Z ZESPOŁEM ATAKSJA-TELEANGIEKTAZJA”. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania była integracja - dalsze zacieśnianie więzi pomiędzy pacjentami i ich rodzinami. W części naukowo-edukacyjnej spotkania, mgr Witold Nowak przedstawił najnowsze doniesienia z Pierwszych Europejskich Warsztatów Ataksja-Teleangiektazja, które odbyły się we Frankfurcie nad Menem w styczniu br. Z kolei Pani Małgorzata Lipińska w trakcie swojego wykładu opowiedziała rehabilitacji osób przewlekle chorych. Po części wykładowej wszyscy podopieczni spotkali się na wspólnym posiłku. Organizatorzy przewidzieli również grupowe wyjście do kina. Wieczorem wszyscy spotkali się przy ognisku.
Wyróżniona praca z Kliniki Kardiologii IPCZD
Wyróżniona praca z Kliniki Kardiologii IPCZD
Praca autorstwa: Marii Posadowskiej, Marii Miszczak-Knecht, Moniki Brzezińskiej-Paszke, Katarzyny Pręgowskiej, Joanny Rękawek, Agnieszki Kaszuby, Katarzyny Bieganowskiej z Kliniki Kardiologii IPCZD oraz Katarzyny Witulskiej z Kliniki Anestezjologii I Intensywnej Terapii IPCZD została wyróżniona na Konferencji XIII Warszawskich Dni Kardiologii Akademickiej, która odbyła się w dniach 9-10 czerwca 2011 r.