Centrum Zdrowia Dziecka
>> Aktualności
Szukaj:
 
Nagroda św. Kamila w dobrych rękach

Po raz kolejny, z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Chorego (11 lutego), przyznano nagrody św. Kamila. W tym roku Kapituła Nagrody św. Kamila uhonorowała nagrodą patrona chorych i służby zdrowia Panią Profesor Małgorzatę Bakę-Ostrowską, Kierownika Kliniki Urologii Dziecięcej IPCZD oraz konsultanta krajowego w dziedzinie urologii dziecięcej.

Pani Profesor otrzymała nagrodę w kategorii: „Pracownicy służby zdrowia z pasją realizujący swoją misję dla dobra chorych i cierpiących”. Nagroda św. Kamila w sposób szczególny jest wyrazem uznania i docenienia pracy i postawy godnej naśladowania w służbie chorym pacjentom.

Inicjatorami przyznawania nagrody św. Kamila, patrona chorych i pracowników służby zdrowia, byli w 2007 roku Ojcowie Kamilianie oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Każdego roku jest ona przyznawana w innej dziedzinie medycyny. Już po raz trzeci laureatem nagrody św. Kamila jest pracownik Centrum Zdrowia Dziecka – dwa lata temu wyróżnienie to za pasję w realizowaniu misji niesienia pomocy chorym otrzymała Pani Profesor Danuta Perek, kierownik Kliniki Onkologii IPCZD oraz wojewódzki konsultant ds. onkologii i hematologii dziecięcej, w zeszłym roku zaś Pani Alicja Szewczyk, pielęgniarka w Poradni Diabetologicznej IPCZD oraz  Przewodnicząca Zarządu Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii.