Centrum Zdrowia Dziecka
>> Aktualności
Szukaj:
 
Energetyczne powitanie lata w IPCZD

Energetyczne brzmienia, pasjonujące doświadczenia chemiczne i fizyczne, kolorowe graffiti, a to wszystko z dodatkiem wielu dziecięcych uśmiechów  - tak bawiliśmy się na Pikniku Ekologiczno – Naukowym zorganizowanym na terenie IPCZD przez Zespół Szkół Specjalnych nr 78 im. Ewy Szelburg – Zarembiny. Piknik był podsumowaniem projektu  „Nie trać energii! – przełącz się z nami na tryb oszczędny” sfinansowany przez Fundusz Partnerstwa, ze środków pochodzących z NFOŚiGW w ramach Programu Szkoły dla Ekorozwoju realizowanego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Zarówno projekt, jak i piknik objęła swym patronatem Pani Burmistrz Dzielnicy Wawer – Jolanta Koczorowska.

Już od samego rana, 11 czerwca,  słońce życzliwie się do nas uśmiechało zwiastując piękną pogodę. Pod kolorowymi namiotami szybko zrobiło się tłoczno - niesamowite doświadczenia chemiczne i fizyczne, silnik hybrydowy, kolejka magnetyczna, ekologiczny decoupage, warsztaty z tworzenia papieru czerpanego, zajęcia z mikroskopem, loteria fantowa – to tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych dla wszystkich, którzy przybyli, aby przywitać z nami lato.

Piknik uświetnił występ Zespołu ENEJ, który prosto z Olsztyna przywiózł ze sobą dobrą energię i mnóstwo radości. Chłopaki dzielnie pozowali do zdjęć z naszymi pacjentami i rozdali mnóstwo autografów obiecując, iż jeszcze odwiedzą Centrum Zdrowia Dziecka.
Na pikniku nie zabrakło również studenckiej energii. Przez dwa dni młodzi ludzie ze Stowarzyszenia Erasmus Student Network Polska pracowali przy odmalowywaniu betonowej rzeźby stojącej na terenie IPCZD. Z szarego obiektu powstał kolorowy, tęczowy eksponat, który cieszy oczy wszystkich osób odwiedzających IPCZD.

W imieniu ZSS nr 78 oraz IPCZD dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli organizację projektu i pikniku:
Honorowy Patronat: Burmistrz Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy – Jolanta Koczorowska,
Sponsorzy projektu: Vattenfall, Energa, PGNiG, Organizacje prowadzące warsztaty dla dzieci: Fundacja GAP Polska, Forum Atomowe, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, Warsztaty dla nauczycieli: Organizacja Warszawskie Ciepło Firmy i organizacje biorące udział w pikniku: Stowarzyszenie Zielone Dzieci z Mrągowa, Nadleśnictwo Drewnica, Stowarzyszenie Naukowo – Oświatowe Pozyton, Koło Naukowe Fizyków, Stowarzyszenie KLATRAT, Pracownia De Margot, Fundacja Sto Pociech, Instytut Biologii Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego w Siedlcach, Toyota, Agencja Marketingowa BOOM.

Dziękujemy serdecznie Zespołowi ENEJ oraz podmiotom zaangażowanym w projekt malowania rzeźby Stowarzyszeniu Erasmus Student Network Polska, Spółdzielczemu Zrzeszeniu Prywatnych Firm Budo – Instal (wypożyczenie i montaż rusztowania) oraz firmie Rabeko (rabat na zakup materiałów do pomalowania rzeźby).

Podziękowania kierujemy również do okolicznych przedsiębiorców za pomoc w promocji pikniku.

foto. Agnieszka Kubiszewska-Krawczyk